VASARĘ STEPONAITYTĘ (7 kl.) ir LUKĄ JANUŠKEVIČIŲ (II g. kl.) bei mokytoją D. Tovtvtkevičienę, kurios mokiniai rajono geografijos olimpiadoje „Mano gaublys“ laimėjo III vietas savo amžiaus grupėse.
Sveikiname mokinius su gražiu laimėjimu ir linkime jiems sėkmės kituose konkursuose ir olimpiadose.
Kovo 17 d. iš Kauno regioninio valstybės archyvo atvykę edukatoriai Roberta Petraškaitė ir Domantas Dimša vedė Kultūros paso edukaciją „Knygnešystės byla: tiesos beieškant.“ I, II ir III g. klasės mokiniai buvo supažindinami su knygnešystės fenomenu. Remiantis Kauno regioniniame valstybės archyve saugoma autentiška knygnešystės byla, inscenizuojamas teismo procesas. Mokiniai, taikant vaidmenų žaidimą, įsikūnijo į knygnešius, cenzorius ir kitus to meto veikėjus, kurie patyrė spaudos draudimo laikotarpio iššūkius ir mokėsi suprasti pilietinio pasipriešinimo reikšmę. Šis užsiėmimas ugdė kūrybiškumą, kritinį mąstymą ir pilietinį sąmoningumą, skatino mokinius analizuoti istoriją ir pritaikyti įgytas žinias šiandienos kontekste.
Gimnazijoje vyko netradicinė fizinio ugdymo pamokos „Būkime sveiki“, kurios metu 3–4 klasių mokiniai dalyvavo aktyviame ir įtraukiančiame žaidime. Šios pamokos tikslas – skatinti mokinių fizinį aktyvumą bei gilinti žinias apie sveiką gyvenseną žaismingu ir patraukliu būdu. Pamokos metu mokiniai atliko įvairias judriąsias užduotis, lavino ištvermę, koordinaciją bei bendradarbiavimo įgūdžius. Siekdami kuo greičiau pasiekti finišą, vaikai turėjo ne tik būti fiziškai aktyvūs, bet ir prisiminti svarbiausius sveikos gyvensenos principus. Tokia veikla leido mokymąsi paversti smagia patirtimi, kurioje dera judėjimas, žinios ir komandinė dvasia.
Mokiniai aktyviai įsitraukė į žaidimo veiklą ir patyrė daug teigiamų emocijų. Džiaugiamės mokinių entuziazmu ir tikime, kad tokios pamokos padeda ugdyti sveikus, aktyvius ir sąmoningus jaunus žmones.
Kovo 16-ąją gimnazijoje 6, III ir IV g. klasės mokiniai per lietuvių literatūros pamokas prisiminė ir pagerbė Lietuvos gyventojus atlikusius greito apsisprendimo, žmogiškumo ir bebaimiškumo reikalavusius žygdarbius – Holokausto metu gelbėti mirčiai pasmerktus žydus. Prie vieno žydo ar jų šeimos gelbėjimo dažniausiai prisidėdavo kelios neretai skirtingų tautybių Lietuvos gyventojų šeimos, paslėpdamos ir išslapstydamos mirties išvengusius žydus. Holokausto sąlygomis patiems gelbėtojams taip pat grėsė didžiulis pavojus – mirties bausmė kartu su visa šeima už žydų slėpimą. III ir IV g klasės mokiniai žiūrėjo ir aptarė dokumentinį filmą „Palieku tau savo vaiką...“, pasakojantį sukrečiančią tikrą Prano Laucevičiaus ir žydaitės Rūtos Gurvičiūtės meilės istoriją. Filmas priminė apie žmogiškumą, drąsą ir pasiaukojimą net pačiomis sunkiausiomis istorijos akimirkomis. 6 klasės mokiniai skaitė ir aptarė apsakymą „Šukos“ iš Inos Ogenskienės knygos „Koncertas turėklui“, kuriame pasakojama jautri istorija apie tai, kaip Holokaustas paliečia vieną šeimą. Maža mergaitė Sara, siekiant išgelbėti jos gyvybę, yra atiduodama svetimiems žmonėms. Kad niekas neįtartų jos žydiškos kilmės, mergaitei nukerpami plaukai –skaudus, bet gyvybę galintis išgelbėti sprendimas. Perskaitę kūrinį mokiniai diskutavo apie Holokaustą, atsakinėjo į pateiktus klausimus, aptarė istorijos veikėjų išgyvenimus, kalbėjosi apie drąsą, žmogiškumą ir žmones, kurie rizikavo savo gyvybe gelbėdami kitus.
Kovo 13 d. mūsų mokykloje lankėsi svečiai iš Mykolo Romerio universiteto (MRU). Vizito metu jie pristatė studijų ir mokymosi galimybes šiame universitete, papasakojo apie siūlomas programas, studentų gyvenimą bei karjeros perspektyvas.
Susitikimo metu taip pat vyko įdomi paskaita tema „Kaip keliauja prekės nuo gamyklos iki tavo namų“. Jos metu mokiniai sužinojo apie visą prekių judėjimo grandinę – nuo gamybos, sandėliavimo ir transportavimo iki galutinio pristatymo vartotojui. Buvo aptarti logistikos procesai, iššūkiai bei modernios technologijos, padedančios užtikrinti greitą ir efektyvų prekių pristatymą.
Šis susitikimas buvo naudingas ir įdomus, suteikė naujų žinių bei paskatino susimąstyti apie ateities studijų ir karjeros pasirinkimus. Susitikime dalyvavo I – III g. klasių mokiniai.
Kovo 10 d. mūsų gimnazijoje mokiniams buvo pristatytas Kauno rajono mokinių dalyvaujamojo biudžeto projektas. Mūsų gimnazija šioje iniciatyvoje, kurią inicijuoja ir finansuoja Kauno rajono savivaldybė, dalyvauja jau ketvirtus metus. Pristatymo metu 1-8, I-IV gimnazijos klasių mokiniai susipažino su projekto idėja, sužinojo, kaip galima teikti savo pasiūlymus ir kaip vyks visas dalyvaujamojo biudžeto procesas. Mokiniai buvo kviečiami drąsiai siūlyti idėjas, kurios padėtų pagerinti gimnazijos aplinką ir kasdienį mokyklos gyvenimą. Dabar prasideda idėjų teikimo etapas – kviečiame mokinius aktyviai įsitraukti, dalintis savo sumanymais ir prisidėti prie pokyčių kūrimo. Kiekviena idėja gali tapti realiu projektu, kuris padės kurti dar jaukesnę ir patogesnę mokyklos aplinką visiems.
Kovo 11 oji – Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo diena – gimnazijoje paminėta prasmingomis veiklomis, vienijančiomis skirtingo amžiaus mokinius ir ugdymo specialistus. Šventiniam renginiui ruoštasi iš anksto, o kovo 10-ąją visa bendruomenė dalyvavo įvairiose pilietiškumą, kūrybiškumą ir bendrystę stiprinančiose veiklose.
Pamokų metu vyko integruoti projektai „Mes ir Lietuva“, kurių metu mokiniai gilinosi į valstybės istoriją, kultūrą ir laisvės svarbą. Vėliau bendruomenė jungėsi į pilietinę kultūrinę akciją „Skaitome Justiną Marcinkevičių“, kvietusią atrasti lietuvių literatūros klasiko tekstų prasmes. Priešmokyklinių ir ikimokyklinių grupių ugdytiniai dalyvavo simboliniame bėgime mokyklos stadione „Su Lietuva širdy“, o pradinukai leidosi į pažintinį žygį „Pažink gimtąjį kraštą“. Vyresniųjų klasių mokiniai taip pat neatsiliko – 5–8 ir I–IV gimnazijos klasių mokiniai prisijungė prie tradicinio bėgimo iš Prano Dovydaičio sodybos, taip pagerbdami Lietuvos istorijos asmenybes ir jų indėlį į valstybės laisvės idėją.
Šventinę nuotaiką ypatingai papildė SUP mokiniai. Kartu su logopede Kristina, specialiąja pedagoge Renata bei socialine pedagoge Silvija gamino trispalves gėles, simbolizuojančias Lietuvos laisvę, viltį ir vienybę. Kūrybinės dirbtuvės tapo ne tik prasminga edukacine veikla, bet ir gražia galimybe mokiniams patiems prisidėti prie šventės kūrimo. Pasigaminę spalvingas gėles, mokiniai aplankė gimnazijos darbuotojus ir kiekvienam įteikė šias simbolines dovanas. Šis nuoširdus gestas paskleidė bendruomenėje dar daugiau šiltos šventinės nuotaikos. Minėjimą vainikavo meninė kompozicija „Mes – laisvos Lietuvos vaikai“, apjungusi skirtingas veiklas į bendrą žinutę apie laisvės svarbą ir pasididžiavimą savo šalimi bei bėgimo iš Prano Dovydaičio sodybos nugalėtojų apdovanojimu.
Kovo 11 osios minėjimas dar kartą priminė, kad laisvė – tai bendrystė, pagarba, kūrybiškumas ir nuolatinis ryšys su savo šaknimis. Gimnazijos bendruomenė šią dieną sutikto džiaugsmingai, prasmingai ir vieningai.
Kovo 10 d. Kauno r. Vilkijos lopšelyje-darželyje „Daigelis“ vyko ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų ugdytinių meninio skaitymo šventė „Mano Tėvynė – Lietuva“. Šios šventės tikslas – ugdyti vaikų pilietiškumą, skatinti meninę saviraišką, lavinti sakytinę kalbą bei puoselėti meilę gimtajai šaliai. Šventės metu vaikai deklamavo lietuvių poetų eilėraščius, klausėsi vieni kitų pasirodymų, dalijosi džiaugsmu ir patirtimi. Tai buvo graži ir prasminga šventė, skirta paminėti Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną bei lietuvių kalbos svarbą. Labai džiaugiamės ir didžiuojamės mūsų darželio atstovėmis Eva Nagreckaite iš Lašeliukų“ grupės ir Paulina Vasiliauskaite iš „Peliukų“ grupės. Mergaitės drąsiai ir nuoširdžiai deklamavo pasirinktus eilėraščius, gražiai atstovavo mūsų gimnaziją. Dėkojame joms už pastangas, o tėveliams – už palaikymą ir bendradarbiavimą.
Kovo 10 dieną Čekiškės Prano Dovydaičio gimnazijos I g. kl. mokinių komanda: Meda, Vanesa, Karolis ir Jomantas dalyvavo Lietuvos moksleivių žinių konkurse „Aš ir policija“. Konkurso tikslas- ugdyti mokinių prevencinį mąstymą, stiprinti teisinį ir pilietinį sąmoningumą, plėtoti supratimą apie saugų elgesį galimų grėsmių metu. Konkurso laimėti nepavyko, tačiau mokiniai išbandė save, pasitikrino savo žinias ir daug sužinojo apie Lietuvos policiją.
Čekiškės Prano Dovydaičio gimnazijos bendruomenė džiaugiasi ir didžiuojasi mokine Izabela Aleknaite, kuri dalyvavo Kauno rajono meno mokyklos laureatų apdovanojimų šventėje „Talentas 2025“. Tai buvo vakaras, skirtas mokiniams, kurie 2025 metais tarptautiniuose ir respublikiniuose konkursuose pelnė aukščiausius įvertinimus.
Didžiuojamės, kad Izabela savo talentu garsina tiek meno mokyklą, tiek mūsų gimnaziją. Linkime jai ir toliau sėkmės kūrybiniame kelyje ir dar daug gražių laimėjimų.