Prieinamumo įrankis

                 Pagrindinis Puslapis  Ieškoti El. Paštas Mokyklos telefono numeris  Svetainės struktūra                                                                                                             Gimnazijos facebook nuoroda Google maps nuoroda Versija neįgaliesiems Informacija gestų kalba Informacija lengvai suprantama kalba

Open menu

SVEIKINAME

          Respublikinis skaitmeninių atvirukų konkursas „Pavasario džiaugsmas 2026“ subūrė 5–8 klasių mokinius iš visos Lietuvos. Dalyviai buvo kviečiami kurti pavasarišką nuotaiką perteikiančius skaitmeninius atvirukus, pasitelkiant informacines technologijas ir kūrybiškumą.

          Džiaugiamės 5 klasės mokinės RUGILĖS BRIČKUTĖS (mokytoja I. Subačienė) pasiekimu – ji pelnė garbingą II vietą 5 – 6 klasių „Animuoto atviruko“ kategorijoje. Jos darbas komisijos buvo įvertintas už originalumą, meninę išraišką ir kokybišką techninį įgyvendinimą. Su visais konkursui pateiktais darbais galima susipažinti oficialioje svetainėje: https://itkonkursai.wixsite.com/pavasaris2026/nugalėtojai

          Sveikiname RUGILĘ ir linkime jai tolesnės kūrybinės sėkmės bei dar daugiau įkvepiančių idėjų!

LAIŠKAS MAMAI

          Balandžio 30 dieną gimnazijos aktų salėje vyko jaukus ir širdžiai mielas ikimokyklinio, priešmokyklinio ugdymo bei 1–4 klasių mokinių koncertas „Laiškas mamai“, skirtas Motinos dienai paminėti.

          Renginyje vaikai dovanojo savo gražiausias emocijas ir pasirodymus. Mažieji atlikėjai scenoje kiekvienu pasirodymu išreiškė meilę, dėkingumą ir pagarbą mamoms. Renginį papuošė pavasariška nuotaika. Renginį organizavo 3 klasės mokiniai ir mokytoja Jolanta.

          Dėkojame visiems prisidėjusiems prie šio gražaus renginio organizavimo ir, žinoma, mūsų mažiesiems atlikėjams, kurie sukūrė tikrą šventę mamoms. Tokios akimirkos dar kartą primena, kokia svarbi yra šeima, meilė ir dėmesys vieni kitiems.

BAIGIAMASIS PREVENCINIŲ RENGINIŲ CIKLO ,,AŠ + TU = MES" RENGINYS

          Balandžio 29 d. 7 kl. mokinys Jonas Maziliauskas ir I g. kl. mokiniai Karolis Grigaitis bei Arminas Maziliauskas dalyvavo Garliavos meno mokykloje vykusiame baigiamajame prevencinių renginių ciklo ,,AŠ + TU = MES’’ renginyje, kurio metu su Piliuonos gimnazijos ir Šlienavos pagrindinės mokyklos mokiniais pristatė kartu įgyvendintas veiklas. Taip pat mokiniai turėjo galimybę susipažinti su kitų Kauno rajono mokyklų mokinių įgyvendintomis įvairiausiomis veiklomis, išgirsti jų įspūdžius. Šis renginys tapo prasmingu ,,AŠ + TU = MES’’ prevencinių renginių ciklo apibendrinimu. Visi dar kartą įsitikinome, kad bendradarbiaujant galima pasiekti puikių rezultatų. 

Soc. pedagogė S. Nekrošienė, psichologė G. Pūrė

MOKINYS IR XXI AMŽIAUS PRIKLAUSOMYBĖS

          Balandžio 27 dieną gimnazijoje vyko aktuali ir dėmesio sulaukusi paskaita apie šiuolaikines priklausomybes. Renginį vedė profesorius Rimantas Kėvalas, kuris dalijosi savo žiniomis ir patirtimi apie mokinių gyvenime vis dažniau pasitaikančius iššūkius. Paskaitos tema „Mokinys ir XXI amžiaus priklausomybės“ atskleidė, su kokiomis problemomis susiduria šiandienos jaunuoliai. Buvo kalbama ne tik apie tradicines priklausomybes, bet ir apie vis labiau plintančias skaitmenines.

          Tokios paskaitos yra itin svarbios ugdymo procese, nes padeda jaunimui formuoti atsakingą požiūrį į savo sveikatą, stiprina kritinį mąstymą bei skatina sąmoningus pasirinkimus.

SVEIKINAME

          7 kl. mokinę VASARĘ STEPONAITYTĘ (mokytoja E. Simonaitienė) Kauno rajono 7-9 klasių mokinių istorijos olimpiadoje ,,Vytautas Didysis (apie 1350-1430 m.)" laimėjusią II vietą.

JPK MOKINIŲ KELIONĖ Į RYGĄ

          Balandžio 24 d. Kauno rajono JPK nariai  vyko į Rygą. Kartu vyko ir mūsų gimnazijos mokiniai: Viktorija, Urtė, Aistė, Gabija ir Mantas. Apsilankėme vaikų ir jaunimo centre ,,Laimite‘, kur susitinka kūrybiškumas, draugystė ir įkvėpimas. ,,Da Vinci Genius“ parodoje stebėjome skaitmenines projekcijas, 360 laipsnių erdvinį  garso peizažą. Pėsčiomis keliavome po Rygos senamiestį.

          Kelionėje patobulinome skaitmeninę, kultūrinę, pažinimo  kompetencijas.

JPK mentorė Diana Korsakienė

ŽEMĖS MĖNUO ,,GYVENK TVARIAI‘‘

          Gimnazijoje kovo 20 d. – balandžio 22 d. vyko Žemės mėnesiui paminėti skirti renginiai:

          Pirmąją savaitę – kovo  20 d.  Žemės dienai skirti renginiai prasidėjo Žemės vėliavos iškėlimu, klasės valandėlės metu vyko diskusijos, video peržiūros tema ,,Mūsų planeta – Žemė‘‘. Kovo 24 d. gimnazijos teritorijoje vyko inkilų kėlimas grįžusiems sparnuočiams.

          Antrąją savaitę kovo 30 d. – balandžio 6 d. vyko akcija ,,Švarios Šv. Velykos‘‘ – mokiniai  tvarkė aplinką namuose, pas kaimynus, bendruomenėse. 

          Trečiąją savaitę, balandžio 7 – 14 d. gimnazijoje vyko akcija tvarumui ,,Nenaudoji – atiduok‘‘. Akcijos metu visa gimnazijos bendruomenė dalijosi daiktais, rūbais, avalyne, žaislais. Ne vieno žmogeliuko akyse suspindo džiaugsmo spindulėlis išsirinkus daiktą.

          Paskutiniąją savaitę, balandžio 15 – 22 d. gimnazijos mokiniai išsakė savo pažadus Žemei, kuriuos suklijavo plakatuose ir yra afišuojami gimnazijos erdvėse.

          Visas Žemės mėnuo buvo kupinas veiklos. Gimnazijos ne tik mokiniai, bet ir visa bendruomenė įsijungė į renginių ciklą. Tokios veiklos skatina bendravimą, bendradarbiavimą.

          Akimirkos, iš Žemės mėnesiui skirtų veiklų, užfiksuotos nuotraukose.

Gamtos ir tiksliųjų mokslų metodinė grupė

KARJEROS PAMOKA. SVEČIAI IŠ VU

          Balandžio 23 dieną, mūsų gimnazijoje lankėsi Vilniaus universiteto atstovai, kurie mokiniams suteikė puikią galimybę iš arčiau susipažinti su įvairiomis studijų kryptimis ir profesijomis. Susitikimo metu svečiai ne tik pristatė studijų galimybes, bet ir išsamiau papasakojo apie skirtingų profesijų ypatumus, kasdienybę bei ateities perspektyvas. Mokiniai aktyviai įsitraukė į veiklas – uždavė rūpimus klausimus, domėjosi studijų pasirinkimais ir diskutavo apie savo ateities planus. Siekiant dar geriau įtvirtinti įgytas žinias, buvo organizuotas interaktyvus žaidimas su specialiai paruoštomis kortelėmis. Ši veikla ne tik pagilino supratimą apie profesijas, bet ir leido mokiniams smagiai bei kūrybiškai mokytis.

SUPERPASKAITA

           Superpaskaita – tai renginys, kuriame mokslinės įžvalgos susitinka su šiandienos aktualijomis. Balandžio 23 d. 6 klasės mokiniai klausėsi pranešimų, kuriuose nagrinėjamos temos, formuojančios mūsų kasdienybę – nuo fizinio aktyvumo reikšmės ir fizikos dėsnių vaizdo žaidimuose iki nuomonės formuotojo darbo realybės, „brain rot“ poveikio smegenims ir santykiams.

PAMOKA – IX FORTE, PRAMOGA – UNO PARKE

           Balandžio 21 d. 6 klasės mokiniai dalyvavo Kauno IX forto muziejuje edukacijoje – integruotoje lietuvių kalbos ir istorijos pamokoje apie masinius Lietuvos gyventojų trėmimus, vykdytus sovietinio okupacinio režimo laikotarpiu. Mokiniai pažino tremties vietas, tremtinių asmenybių tipus, tremties vykdytojus, taikytų represijų priežastis ir raidą, tuometinės istorijos realijas bei aktualijas. Susipažino su vėlesniais tremtinių likimais, jų pasirinkimo (ne)sugrįžti priežastimis. Vėliau Lampėdžių miške, UNO parke, šeštokų laukė įvairaus sudėtingumo trasų iššūkis. Aktyvūs nuotykiai medžiuose, adrenalinas, nepamirštamos emocijos leido geriau pažinti save ir klasės draugus. 

L. Litvinskienė, lietuvių k. mokytoja

  © 2026. Kauno r. Čekiškės Prano Dovydaičio gimnazija. Visos teisės saugomos.

Kopijuoti turinį be raštiško gimnazijos sutikimo griežtai draudžiama.