• Kategorija: Abiturientams
 • Peržiūros: 2271

Abiturientams

 


ČEKIŠKĖS PRANO DOVYDAIČIO GIMNAZIJA

INFORMACIJA

ABITURIENTAMS, MOKYTOJAMS, TĖVELIAMS

 

 

Į PAGALBĄ  ABITURIENTUI

 1. Abiturientų  supažindinimas  su  2020 m.  Brandos  egzaminų  organizavimo  ir  vykdymo  tvarkos  aprašu. 2022 m. spalio mėn.
 2. Abiturientų  ekskursija  į  LITEXPO  vykstančia  parodą  ,,Studijos 2023“. 2023 m. vasario mėn.
 3. IV gimnazijos  klasės  mokinių  supažindinimas  su  priėmimo  į   aukštąsias  mokyklas  organizavimo   ir  vykdymo   tvarka. 2023 m. vasario mėn.
 4. IV gimnazijos  klasės  mokinių  tėvų  susirinkimas  ,,Dėl  supažindinimo  su  Brandos  egzaminų  organizavimo  ir  vykdymo  tvarkos  aprašu“.2022 m. spalio mėn.

 

GIMNAZIJOS BAIGIMO METAI

Svarbūs, atsakingi ir dažnai šiek tiek neramūs būna paskutinieji mokyklos baigimo metai. Abiturientams reikia pasirinkti brandos egzaminus, nuspręsti, kokiu mokymosi ar kitokios veiklos keliu pasukti baigus mokyklą.

Pasirinkimas – nelengva veikla. Norėdami pasirinkti, analizuojame įvairiapusišką informaciją, įvertiname savo norus, galimybes ir kt.

Pateikiame aktualią  informaciją, bei naudingas nuorodas abiturientams ir jų tėveliams.

 

INFORMACIJA APIE BRANDOS EGZAMINUS

 

Brandos egzaminų  organizavimo ir vykdymo tvarka, kalbų įskaitų nuostatai, mokomųjų dalykų egzamino programos, įskaitų ir egzaminų tvarkaraščiai, ankstesnių metų egzaminų užduotys, kita informacija apie brandos egzaminus skelbiama Nacionalinio egzaminų centro internetinėje svetainėje www.nec.lt . IV gimnazijos klasės mokiniai su egzaminų organizavimo ir vykdymo tvarka jau supažindinti.

Mokykloje IV gimnazijos klasę kuruoja direktoriaus pavaduotoja ugdymui L.Rutkauskienė (tel. 560 – 342).  Prašome į ją kreiptis visais ugdymo ir egzaminų organizavimo klausimais.

Mokyklos nustatytos formos prašymai dėl  laikomų egzaminų pateikiami direktoriaus pavaduotojai ugdymui iki 2022 m. lapkričio 24 d. 

Pasirinktų brandos egzaminų keisti negalima.

 

SVARBU 2022 M.

 

 • Brandos atestatui gauti reikia išlaikyti 2 brandos egzaminus – privalomąjį lietuvių kalbos ir literatūros, bei vieną pasirenkamąjį. Iš viso galima laikyti ne daugiau, kaip septynis egzaminus.
 • Organizuojami ir vykdomi tik valstybiniai brandos egzaminai šių dalykų: matematikos, istorijos, biologijos, fizikos, chemijos, informacinių technologijų, užsienio kalbų, geografijos.
 • Organizuojami ir vykdomi tik mokykliniai brandos egzaminai: menų (muzikos, dailės, fotografijos, teatro) ir technologijų.
 • Valstybinis ir mokyklinis brandos egzaminas yra tik lietuvių kalbos ir literatūros.
 • Pakartotinės sesijos metu bus galima perlaikyti tik lietuvių kalbos ir literatūros egzaminą, jeigu mokinys neišlaikė valstybinio ar mokyklinio egzamino pagrindinės sesijos metu. Pakartotinės sesijos metu egzaminus laiko ir tie mokiniai, kuriems egzaminas atidedamas dėl ligos ar kitų pateisinančių priežasčių.

 

APIE PROFESIJAS, STUDIJŲ KRYPTIES PASIRINKIMĄ

 

            Čekiškės Prano Dovydaičio gimnazija dalyvauja projekte ,,Ugdymo karjera ir stebėsenos modelių sukūrimas ir plėtra bendrajame lavinime ir profesiniame mokyme“.

Dar neapsisprendusiems, kuriuo keliu pasukti baigus mokyklą, gali padėti Čekiškės Prano Dovydaičio gimnazija   Karjeros centro  koordinatorės, kurios teikia konsultacijas ir pagalbą renkantis profesiją, planuojant karjerą. ,,Karjeros centras“ padeda mokiniui konstruktyviai žvelgti į ateitį: moko sistemingai kaupti žinias, lavinti gebėjimus, ugdytis kompetencijas, padėsiančias rinktis studijų kryptį, profesinę veiklą, bei planuoti savo vietą darbo rinkoje.

Ugdymą karjerai mūsų mokykloje vykdo karjeros koordinatorės:

Laimutė Berštautienė Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Daiva Salemonienė Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

 

Daugiau informacijos apie ,,Karjeros centro“ veiklą rasite Čekiškės Prano Dovydaičio gimnazijos svetainėje   www.cekiske.lt

Informaciją stojantiesiems teikia Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacija bendrajam priėmimui organizuoti (LAMA BPO). Internetinės svetainės adresas http://www.lamabpo.lt

 

SVARBIOS DATOS

 

  

Mokslo metų pabaiga – 2023 m. gegužės 24 d.

Planuojama brandos atestatų įteikimo šventė – 2023 m. liepos mėnesį.

 

PATARIMAI TĖVAMS

 

 

 • Prisiminkite, kad egzaminą laikote ne jūs, bet jūsų vaikas.
 • Venkite gąsdinti ir numatyti neigiamas pasekmes, nedramatizuokite situacijos, pasistenkite išlikti tolerantiški.
 • Palaikykite vaikus, suteikite reikalingą pagalbą: padėkite mokytis, geriau planuoti pasiruošimo laiką, ieškokite reikalingos informacijos, nuraminkite savo vaiką, pasirūpinkite buitiniais dalykais (pvz.: sveiku ir reguliariu maitinimu) ir pan.
 • Daugiau dėmesio skirkite vaiko pasiruošimui egzaminams, o ne jų rezultatams. Padrąsinkite save ir vaiką.
 • Džiaukitės tais rezultatais, kuriuos parodo vaikas. Jeigu rezultatai jūsų nedžiugina, pagalvokite apie ateities alternatyvas, suteikite jam vilties.
 • Apie savo nerimą geriau kalbėkite su sutuoktiniu, draugais, bendradarbiais nei su savo vaiku.

 

 

 

 

ČEKIŠKĖS PRANO DOVYDAIČIO GIMNAZIJOS ADMINISTRACIJA

YRA PASIRUOŠUSI KIEKVIENĄ DARBO DIENĄ PRIIMTI BET KURĮ SAVO BENDRUOMENĖS NARĮ,

KURIAM REIKALINGA MŪSŲ PAGALBA.

 

 

 

 

 

 

 

Mokyklos adresas:        Mokyklos 14 , Čekiškė, Kauno rajonas

 

Telefonas:                              837 560 291

 

El. paštas:                   Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.
 

Direktorius                                                                                                      Ričardas Saltonas

© 2024 All rights reserved

Čekiškės Prano Dovydaičio gimnazija