• Kategorija: Tėvams
 • Peržiūros: 2957

Aktyvių tėvų forumas

STEP PROGRAMOS UŽSIĖMIMAI TĖVAMS

Nuo spalio 1 dienos, pirmadieniais mūsų gimnazijoje vyks STEP programos, vadovė psichologė Audronė Kerpaitė, užsiėmimai tėvams. Tėveliai diskutuos vaikų auklėjimo klausimais, dalinsis patirtimi.

 

TĖVŲ FORUMO NARIAI

 1. Kristina Dovidaitienė
 2. Zita Meiliūnienė
 3. Aurelija Pečkaitienė - koordinatorė
 4. Neringa Michailovskienė
 5. Mečislovas Zavedskas
 6. Violeta Rutkauskienė
 7. Vita Bavarienė – pirmininkė
 8. Gintaras Leskauskas
 9. Oksana Leskauskienė
 10. Rita Kalčinskienė

 

Įkurti aktyvų tėvų klubą, kilo mintis bendraujant su mokyklos administracija, organizuojant atvirų durų dienas. Ši idėja visiems patiko, todėl ilgai nelaukę surengėme pirmąjį susitikimą. Prie arbatos  aptarėme, kokia turėtų būti forumo veikla ir kuo mes, tėvai, tėvai galėtume prisidėti prie gimnazijos veiklos.

2016-11-14 vyko antrasis mūsų susitikimas, kuriame dalyvavo daugiau tėvelių. Nutarėme, kartu su savo vaikais dalyvausime „Pyragų dienoje“. Šiame renginyje aktyviai sudalyvavome ir taip prisidėjome prie gerumo akcijos. Labai šauniai ir turiningai praleidome popietę.

Manau, kad į mūsų gretas įsijungs ir daugiau tėvelių.  Kuo glaudesnis ryšys tarp tėvų ir mokytojų, tuo saugiau jausis vaikai,  tuo stipresne bendruomene tapsime...

Tikimės kartu nuveikti daug gerų darbų gimnazijos labui.

Vita Bavarienė

 

INFORMACIJA ŽINIASKLAIDAI

 

2019 m. kovo 7 d.

 

Ilgėja „Tėvų linijos“ darbo laikas

 

Į „Tėvų liniją“ pasitarti įvairiais vaikų auklėjimo klausimais jau galima skambinti ne tik vakarais, bet ir dieną – nuo 11 iki 13 val. Tad nemokamos anoniminės psichologų pagalbos visoje Lietuvoje sulauks daugiau tėvų, globėjų ir senelių.

„Kaip bandomasis projektas prieš pusantrų metų startavusi „Tėvų linija“ parodė, kad profesionalių psichologo konsultacijų poreikis – labai didelis. Tėvai nori pasitarti, kaip reaguoti į vaikų elgesį, kaip susivaldyti ir bendrauti su atžalomis, kad būtų išlaikyti geri santykiai. Tačiau dėl riboto „Tėvų linijos“ darbo laiko į daugiau kaip pusė skambučių nebuvo atsiliepta“, - sako „Tėvų linijos“ vadovė, Paramos vaikams centro psichologė Jūratė Baltuškienė.

Siekiant spręsti didelio psichologų poreikio problemą, ypač mažesniuose miesteliuose, Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, finansuojanti „Tėvų linijos“ projektą, sudarė galimybę tėvus konsultuoti per dieną dviem valandomis ilgiau. Dabar nemokamu numeriu 8 800 900 12 galima skambinti darbo dienomis  nuo 11 iki 13 val. ir nuo 17 iki 21 val.

Toks konsultacijų telefonu laikas pasirinktas neatsitiktinai. „Mažylių tėvams patogiau pasikalbėti, kai jie dieną miega, o dirbantys galės ramiai paskambinti pietų pertraukos metu. Vakarinis laikas išlieka toks pats, nes kai iš darbų, mokyklos, darželio į namus grįžę namiškiai susitinka, neretai jie būna pavargę ir suirzę. O tai išprovokuoja konfliktines situacijas, kurias sunkiau ramiai išspręsti“, - pastebi J.Baltuškienė.

Kartais tėvams pakanka tik nesudėtingo praktinio patarimo, pavyzdžiui, kaip nuraminti verkiantį kūdikį ar motyvuoti vaiką mokytis, susitvarkyti kambarį, mažiau žaisti kompiuterinių žaidimų. Taip pat tėvams reikia padėti nusiraminti, kad lengviau susivaldytų konfliktinėje situacijoje, ir patarti, kaip išspręsti sudėtingas problemas: kai šeima skiriasi, vaikas vartoja alkoholį, smurtauja ar negrįžta į namus.

Skirtingai nuo kitų pagalbos linijų, kurios remiasi savanoriška veikla, „Tėvų linijoje“ dirba tik profesionalūs Paramos vaikams centro psichologai, todėl čia skambinama ir išsikalbėti, nusiraminti, ir sužinoti konkrečių patarimų dėl bendravimo su vaikais. Konsultacijos yra anoniminės.

„Tėvų linija“ – Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuotos kampanijos „Už saugią Lietuvą“ dalis, finansuojama Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, įgyvendinama  VšĮ „Paramos vaikams centras“. Daugiau informacijos – www.tevulinija.lt

 

Apie Paramos vaikams centrą

Tai nevyriausybinė organizacija, nuo 1995 m. teikianti profesionalią, efektyvią, visavertę pagalbą vaikams ir šeimoms. Vykdomos programos: “Big Brothers Big Sisters”, “Antras žingsnis”, “Vaikystė be smurto”, “Pozityvi tėvystė”.Daugiau informacijos:

Vaida Stoškuvienė

Paramos vaikams centro komunikacijos specialistė

Mob. tel. 8 618 84879

El. p. Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

© 2024 All rights reserved

Čekiškės Prano Dovydaičio gimnazija