Gruodžio 17 dieną vykome į Vilnių, kuriame pirmiausia aplankėme Pinigų muziejų. Edukacijos metu sužinojome apie pinigų istoriją ir jų raidą Lietuvoje, taip pat aplankėme parodą ,,Stoka” apie sovietmetį Lietuvoje. Vėliau visi kartu nuėjome prie Vilniaus eglutės, kur galėjome pajusti šventinę miesto atmosferą. Pasigrožėję eglute, dalyvavome edukacijoje apie Lietuvos partizanus ir jų naudojamus šifrus slaptoms žinutėms koduoti, kuri padėjo geriau suprasti jų kovą už laisvę bei patys galėjome išbandyti šifrą ,,Ungurys’’. Na, o galiausiai apsilankėme Vinco Mykolaičio-Putino bute-muziejuje, kuriame pamatėme pirmąjį romano „Altorių šešėly“ leidimą, išlikusius asmeninius rašytojo daiktus ir sužinojome daug įdomių faktų apie jo asmeninį gyvenimą. Ši išvyka buvo prasminga ir visapusiškai praplėtė mūsų istorines bei kultūrines žinias.
Gimnazija skatina gabių mokinių kūrybiškumą, žingeidumą ir aktyvų dalyvavimą konkursuose bei olimpiadose. Siekdama apdovanoti mokinius už pasiekimus ir suteikti jiems įsimintiną patirtį, gimnazija dovanoja mokiniams bei mokytojams, kurie paruošė mokinius olimpiadoms, konkursams, kelionę , kuri ne tik pažintinė, bet ir edukacinė bei pramoginė.
Į kelionę 16 mokinių ir 5 mokytojai vyko gruodžio 12 -13 dienomis. Kelionė truko dvi dienas ir buvo kupina įspūdžių bei naujų atradimų. Pirmoji diena prasidėjo ankstyvu išvykimu iš gimnazijos – 8:30 ryto visi dalyviai leidosi į kelią. Pirmoji stotelė – Grūto parkas, kur mokiniai turėjo galimybę susipažinti su šalies istorija ir meno kūriniais bei pasinerti į unikalią edukacinę aplinką.
Po Grūto parko kelionė tęsėsi į Druskininkus. Laisvas laikas miesto centre leido pabūti kartu, pasivaikščioti, pasidžiaugti šventiškai pasiruošusiu miestu. Vėliau mokiniai dalyvavo kultūrinėje edukacijoje Druskininkų miesto muziejuje, kur susipažino su Čiurlionio kūryba bei parodos „Jūra miške“ eksponatais. Edukacijos metu kiekvienas mokinys turėjo galimybę sukurti savo paveikslą, įkvėptą Čiurlionio meninės vizijos ir temų.
Įspūdžių netrūko ir orientaciniame žaidime po Druskininkų miestą, kuris skatino komandinius įgūdžius bei kūrybišką mąstymą. Vakare grupė atvyko į sodybą „Romnesa“, kur po trumpos poilsio pertraukos vyko į Druskininkų vandens parką papramogauti.
Antroji kelionės diena prasidėjo pusryčiais sodyboje, o po jų – kelionė į Liškiavos Dominikonų vienuolyną, kur mokiniai turėjo galimybę susipažinti su vienuolyno istorija ir architektūra. Toliau grupė vyko į Merkinę, aplankė Merkinės piliakalnį ir apžvalgos bokštą, iš kur atsivėrė nuostabūs Nemuno ir Merkio santakos vaizdai. Apžvalgos bokšto lankymas suteikė galimybę ne tik grožėtis gamta, bet ir gilinti istorijos žinias.
Kelionė baigėsi sugrįžimu prie gimnazijos, pilna įspūdžių, naujų patirčių ir bendrystės jausmo. Gabių mokinių kelionė – tai ne tik dovana už pasiekimus, bet ir galimybė kurti prisiminimus, stiprinti bendruomenės ryšius bei skatinti mokinių kūrybiškumą ir smalsumą. Nuoširdi padėka mokytojams, rėmėjams, kurie prisidėjo prie šios išvykos organizavimo.
Gruodžio 10 dieną, 17.30 val., Čekiškės Prano Dovydaičio gimnazijoje įvyko visuotinas tėvų susirinkimas, sutelkęs būrį tėvų, mokytojų ir administracijos atstovų. Renginys pasižymėjo šilta atmosfera, turiningomis temomis ir aktyviu bendravimu. Susirinkimas prasidėjo menine mokinių kompozicija, kuri tapo simboliniu sveikinimo žodžiu visiems susirinkusiesiems. Mokiniai sukūrė jaukią ir pakilią nuotaiką, primindami bendruomenės vienybės ir kūrybiškumo svarbą.
Gimnazijos direktorius Ričardas Saltonas išsamiai pristatė kokie nauji įsigijimai šiemet papildė gimnazijos aplinką. Tėvams pristatyta, į kokias ugdymo priemones ir mokymosi aplinkos gerinimą buvo investuota, kokie nauji projektai įgyvendinti, pasidžiaugė įsigyta įranga ir priemonėmis, kurios prisideda prie modernesnio, patrauklesnio ir kokybiškesnio mokymosi proceso bei aplinkos kūrimo. Buvo akcentuota, kad gimnazija didžiuojasi nuosekliai tobulinama mokymosi bazę bei bendruomenės pastangomis siekiama geriausių rezultatų.
Direktoriaus pavaduoja ugdymui Laimutė Rutkauskienė pasidalino savo įžvalgomis apie mokinių pasiekimus, taikomas metodikas ir iššūkius, su kuriais susiduria skirtingų klasių mokiniai. Vėliau tėvams buvo pristatyta atnaujinta gimnazijos tvarka. Šią dalį pristatė socialinė pedagogė Silvija Nekrošienė, išsamiai supažindinusi su svarbiausiais pokyčiais, naujomis procedūromis ir aktualiomis ugdymo aplinkos gairėmis. Tėvai turėjo progą užduoti klausimus ir išgirsti profesionalius paaiškinimus. Gimnazijos psichologės Gintautės Purės skaityta paskaita „Saugus vaikas: tėvų vaidmuo patyčių prevencijoj“ susilaukė daug dėmesio ir pamąstymų. Joje kalbėta apie tai, kaip tėvai gali padėti vaikams jaustis saugiai, kaip pastebėti patyčių požymius, sukurti palaikančią emocinę aplinką ir bendradarbiauti su mokykla sprendžiant iškilusias situacijas.
Susirinkimo pabaigoje tėvams suteikta galimybė išsakyti einamuosius klausimus, pasidalyti pastebėjimais, pasiūlymais bei išreikšti lūkesčius dėl tolesnio bendradarbiavimo. Gimnazijos administracija dėkoja visiems dalyvavusiems ir džiaugiasi, kad susirinkimas tapo prasmingu žingsniu stiprinant mokyklos ir šeimos partnerystę.
Gruodžio 12 d. į pirmokų klasę rinkosi tėveliai. Elijos mamytė papasakojo, kaip iškepti skanias spurgas. Vaikai patys svėrė ir dėjo produktus, kepė, dekoravo spurgas šokoladu. Smagu kartu su tėveliais kurti jaukią , kvepiančią Kalėdinę nuotaiką!
Olimpiada organizuojama trijose amžiaus grupėse: 5–7, 8–10 (I–II gimnazijos) ir 11–12 (III–IV gimnazijos) klasių mokiniams. Dalyviai atlieka dvi užduotis: pirmoji – etnokultūros pažinimo testas, tikrinantis žinias apie folklorą, tradicijas ir kultūrinį paveldą, antroji – vaizdinis mokinio etnokultūrinės veiklos pristatymas. Šioje dalyje atsiskleidžia mokinių kūrybiškumas, asmeninės iniciatyvos ir praktinė patirtis: dainavimas, grojimas, tautinių amatų darbai, dalyvavimas bendruomenės veiklose ir kt.
Sveikinu Etninės kultūros olimpiados rajone dalyves: VIKTORIJĄ GIRNIŪTĘ (III g. kl.) URTĘ ZAVADSKAITĘ (I g kl.) ir jos padėjėją GABIJĄ JAREMIČIŪTĘ (III g. kl.) labai gerai atstovavusias gimnazijai!
Džiaugiamės ir didžiuojamės, linkime sėkmės VASAREI STEPONAITYTEI (7 kl.) atstovaujant Kauno r. savivaldybę Sūduvos regiono olimpiadoje!
Laimutė Litvinskienė, lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja
I g. klasės mokinė ADRIJA ŠLIKTAITĖ sėkmingai pasirodė Nacionalinėje moksleivių floristinių darbų parodoje – konkurse „Žiemos puokštė 2025“, kur pelnė II vietą. Konkurse dalyvavo net 55 mokyklos iš visos Lietuvos. Konkursui mokinę ruošė mokytoja Laimutė Berštautienė kurios profesionalus patarimas, padrąsinimas ir kūrybinis palaikymas padėjo Adrijai atskleisti savo gebėjimus ir sukurti originalų, komisijos įvertintą floristinės kūrybos darbą tema - M. K. Čiurlionis "Žiema". Sveikiname Adriją ir jos mokytoją, linkėdami, kad šis laimėjimas taptų gražiu įkvėpimu tolesniems kūrybiniams ieškojimams ir naujoms sėkmėms.
Neseniai žurnale “Reitingai” paskelbtuose valstybinių egzaminų įvertinimuose tarp 60 geriausiai egzaminus išlaikiusių šalies mokyklų ir Čekiškės Prano Dovydaičio gimnazija. Ypač didžiuojamės, kad mūsų mokiniai pateko tarp geriausiai informatikos ir matematikos egzaminus išlaikiusiųjų. Šis pasiekimas – aiškus įrodymas, kad kryptingas darbas ir nuoseklus mokymasis duoda puikių rezultatų.
Dar vienas reikšmingas įvertinimas – mūsų gimnazija patenka tarp mokyklų, kurios geriausiai užtikrina mokinių įsitraukimą į neformaliojo švietimo veiklas. Net daugiau nei 96 proc. mokinių lanko įvairius būrelius ir užsiėmimus. Tai rodo, kad gimnazijoje ugdymas suprantamas plačiai: čia ugdomi ne tik akademiniai gebėjimai, bet ir kūrybiškumas, iniciatyvumas, saviraiška bei socialiniai įgūdžiai.
Šie rezultatai dar kartą paneigia visuomenėje vis dar pasitaikančią nuomonę, kad mažos, kaimo vietovėse esančios mokyklos negali užtikrinti kokybiško ugdymo ar sudaryti palankių sąlygų mokinių sėkmei. Dažnai klaidingai manoma, jog tokiose mokyklose trūksta galimybių, modernių priemonių ar kvalifikuotų specialistų. Vis dėlto mūsų gimnazijos pavyzdys aiškiai įrodo priešingai.
Gimnazija nuolat investuoja į šiuolaikiškas ugdymo(si) priemones, mokymosi aplinkos modernizavimą, naujas technologijas ir mokytojų kvalifikacijos tobulinimą. Svarbu, kad administracija įsiklauso į mokytojų ir mokinių lūkesčius, o dirbdama sutartinai su visa bendruomene padeda šiuos lūkesčius įgyvendinti – nuo naujų iniciatyvų iki ugdymo proceso tobulinimo.
Džiugūs egzaminų rezultatai, aukštas neformaliojo švietimo lankomumas ir aktyvi bendruomenė rodo, kad mažos mokyklos gali būti itin stiprios, jaukios ir prasmingos mokinių ugdymo erdvės. Čia vaikai pastebimi, įgalinami ir motyvuojami siekti daugiau.
Didžiuojamės savo mokiniais, mokytojais ir visa gimnazijos bendruomene, kuri kasdien įrodo, jog tikėjimas, darbas ir bendrystė kuria didelius rezultatus. Mūsų gimnazija – puikus pavyzdys, kad dideli pasiekimai gali gimti ir mažose mokyklose.
Gruodžio 10 dieną Raudondvario pilies Baltojoje menėje rinkosi moksleiviai, jų tėvai, mokytojai, kuriuos į Kalėdinių stipendijų teikimo ceremoniją pakvietė Aurelijos Makūnienės labdaros ir paramos fondas. Šiais metais Kalėdinę premiją gavo mūsų gimnazijos III kl. mokinė Viktorija Girniūtė. Sveikiname ir didžiuojamės!!!
Gruodžio 8 d. 2–3 klasių mokiniai dalyvavo kvepalų gamybos edukacijoje Raudondvario dvare, pasipuošusiame Kalėdoms, organizuotoje kultūros paso programos metu. Edukacijos tikslas – skatinti mokinių kūrybiškumą, supažindinti su kvepalų gamybos procesu bei ugdyti pojūčių kultūrą ir estetinius gebėjimus. Užsiėmimo metu mokiniai susipažino su įvairiomis kvepalų sudedamosiomis dalimis, patys kūrė individualius aromatus ir įgijo praktinės patirties kūrybinėje veikloje, lavindami smalsumą ir meninę raišką šventiškoje aplinkoje.
Pradinių klasių mokytojos Jolanta Kasparavičienė ir Alvyra Digrienė