ŠIAURĖS ŠALIŲ BIBLIOTEKŲ SAVAITĖ 2016

 


Asociacija Norden pakvietė bibliotekas bei mokyklas leistis į naujas literatūrines patirtis, todėl ir Čekiškės Pr. Dovydaičio gimnazijoje lapkričio 17-18 dienomis mokiniai dalyvavo Šiaurės šalių bibliotekos savaitės projekte, kurios tema „Ateitis Šiaurės šalyse“.

Ateitis – tai, kas mus visus vienija, su ja visi mes vienaip ar kitaip esame susiję. 6 klasės mokiniai Stiano Hūlės (Stian Hole) „Garmano vasarą“, pasiskirstę grupelėmis, balsu skaitė 1-4 klasių mokiniams. Tai knyga apie Garmaną, kuris baiminasi artėjančio meto, kai teks išeiti į mokyklą. Ketvirtokai pasidalino prisiminimais, kaip jie jautėsi vasarą prieš pradedant eiti į pirmąją klasę. Vieni apie ateitį svajojo kaip apie jaudinantį ir galimybių kupiną laiką, kiti dėl jos nerimavo ar netgi prisibijojo . Tikriausiai ateitis yra tiesiog visa ko mišinys.

„Allatta! 2040” (Parašyta! 2040) – tai apsakymų rinkinys, kuriame sudėti dešimties jaunų Grenlandijos rašytojų, piešiančių įsivaizduojamą ateities paveikslą savo šalyje ir pasaulyje 2040-aisiais metais. Novelę „Naftos stebuklas“ per lietuvių kalbos pamokas (mokyt. I Klizienė) skaitė vyresniųjų -  I ir II gimnazijos klasių  moksleiviai. Ekologinę padėtį II a ir b gimnazijos klasės mokiniai aptarė integruotoje biologijos pamokoje (mokyt. V. Vėlavičienė) „Vandens skonis“, ją susiejo su šių dienų aktualijomis – klimato pokyčiais pasaulyje. Šiaurės šalys laimingos, nes nejaučia vandens trūkumo. Tačiau šią bėdą kasdienybėje išgyvena beveik pusė pasaulio gyventojų.

Pasiruošę laiškinio popieriaus 7 klasės mokiniai parašė laiškus sau patiems – ateityje! Užantspaudavę pirštų antspaudais, užrašė kelintais metais ir kas jį turi atplėšti. Laišką saugoti atidavė auklėtojai Laimai Šukytei.

Pagrindinė projekto idėja – popuriarinti literatūrą ir knygų skaitymą, skatinti savišvietą. Dėkoju visiems Šiaurės šalių bibliotekų savaitės 2016  projekto gimnazijoje dalyviams ir linkiu  daug malonių literatūrinių akimirkų.


Lietuvių kalbos mokytoja  L. Litvinskienė

Joomla templates by a4joomla