Gamtos mokslų savaitė

Lapkričio 17 – 21 dienomis mūsų mokykloje buvo paskelbta gamtos mokslų savaitė, skirta Žemės metams paminėti. Jau pirmadienį visas klases pasiekė lankstinukai su informacija apie šios savaitės renginius. Be to gamtos mokslų mokytojai išleido mokiniams labai informatyvų stendą apie orą, vandenį ir žemę bei antrinių žaliavų panaudojimą ir rūšiavimą. 
Antradienį chemijos mokytojos Regina – Juzefa Saltonienė ir Dalė Krasauskienė mažuosius 1-4 klasių gamtos mylėtojus pakvietė į popietę ,,Aš ir gamta“. Per šią popietę mokiniams buvo demonstruojama mokomoji medžiaga kaip reika rūpintis tiek namuose, tiek ir gamtoje gyvenančiais gyvūnais. Mokiniai mokėsi rūšiuoti šiukšles ir jas paruošti taip, kad dėl žmonių nerūpestingai numestos šiukšlės nenukentėtų gyvūnai. Jaunieji gamtininkai patys kūrė gyvūnėliams saugią aplinką, rašė apie juos ketureilius, atsakinėjo į klausimus ir kartu smagiai leido laiką. Po popietės buvo apdovanoti visi jos dalyviai ir išrinktos dvi pačios šauniausios komandos. Tai – pirmokai ir ketvirtokai. Šis renginys - tai dar vienas mažųjų žingsnelis į saugią ir švarią aplinką ir gamtos išsaugojimą.
Trečiadienį, lapkričio 19 dieną, visus 5-8 klasių gamtos mylėtojus sukvietė renginys ,,Gyvybė žemėje“. Į šį renginį mokiniai rinkosi atlikę namų darbus. 5-6 klasės į susibūrimą atkeliavo su iš šiukšlių pagamintomis instaliacijomis, kurias vėliau, renginio metu, ir pristatė. 7-8 klasės į susitikimą atėjo su iš anksto pasiruoštu skaidrių komplektu ,,Žinau ir tvarkau“. Renginyje mokiniai demonstravo šias skaidres, sprendė ekologines ir atliekų rūšiavimo problemas. 
Lapkričio 20d., ketvirtadienį, įvyko reginys ,,Žemė – žmonių planeta“, skirtas 9-12 klasių mokiniams. Klasei atstovavo 5 narių komanda. Komandų nariai burtų keliu buvo susodinti prie apskrito stalo. Pristatę renginio programą vedėjai Ingrida ir Tadas (9a klasė) paprašė komandų sukurti pavadinimus ir trumpą pristatymą. Išgirdome tikrai įdomių ir originalių pavadinimų, kaip : ,,Žemiečiai“, ,,Gyvybės lašas žemėje“, ,,Gamtos pašaukti“ ir kt. Ne mažiau įspūdingi buvo ir komandų prisistatymai. Vėliau komandų laukė budrumo užduotis ,,Klausimėlių klausimėlis“. Mokiniai turėjo užrašyti ir išgirsti kuo daugiau klausimų apie geografiją ir biologiją renginio vedėjų demonstruojamame filmuke. Renginio metu netrūko geros nuotaikos ir kūrybinio džiaugsmo. Iš į renginį atsineštų įvairių produktų pakuočių mokiniai kūrė erdvines kompozicijas, sprendė kryžiažodį, kūrė ir skaitė paskaitas ,,Mano ekologiški namai“, ,,Gamtos draugai“, ,,Mes už švarią gamtą“ ir kt. temomis. Iš tribūnos skaitomos mokinių paskaitos buvo įdomios, prasmingos ir įtikinamos. 
Renginio pabaigoje visų laukė prizai ir siurprizai.

Joomla templates by a4joomla