Paskutinio skambučio ir gimnazijos šventė

   Čekiškės Prano Dovydaičio gimnazijoje  vyko labai graži ir nuoširdi šventė – mokyklos gimnazijos  vardo suteikimo bei Paskutinio skambučio iškilmės. Mūsų mokykla nedidelė, labiausiai nutolusi nuo rajono centro, bet savo dvasia – viena šilčiausių, draugiškiausių mokyklų bei žiniomis ir pasiekimais neatsiliekančių nuo kitų rajono mokyklų. Gal todėl apylinkių  bendruomenės, mokyklos darbuotojų bei mokinių pastangų dėka visų mūsų didžiulis darbas buvo įvertintas  -   Čekiškės Prano Dovydaičio vidurinei mokyklai suteiktas gimnazijos statusas. Todėl nuostabią pavasario dieną – gegužės 29 mokykloje vyko gimnazijos gimtadienio bei Paskutinio skambučio šventė.

Skamba paskutinis mokyklinis skambutis... Skamba jis kasmet. Kartojasi neišvengiamai kaip pavasaris, žolės augimas, triukšmas paukščių lizduose. Jis skamba kiekvieną pavasarį, bet vis kitiems... Šiais metais paskutinis skambutis nuskambėjo trisdešimt trims 61-osios mokyklos ir 1-osios gimnazijos laidos abiturientams bei jų auklėtojoms Ritai Daraškienei ir Laimai Juciuvienei. Gražų ir vėsų gegužės 29-osios rytą mokykloje netilo šurmulys. Visų klasių mokiniai, norėdami prisidėti prie šventės rengimo, puošė mokyklą ir jos aplinką iškarpytomis puošmenomis. Vienas svarbiausių uždavinių tądien buvo pašventinti naująją gimnazijos vėliavą. Sustoję į didžiulę koloną, visi gimnazijos mokiniai pradėjo iškilmingą eiseną į Čekiškės Šv. Trejybės bažnyčią, kur nekantriai laukė susijaudinę, tačiau linksmi dvyliktokai. Šv. Mišių metu, kai vėliava jau buvo pašventinta, bažnyčioje iškilmingai nuaidėjo Čekiškės Prano Dovydaičio gimnazijos himnas. Po vėliavos pašventinimo įkvėpti pakilios nuotaikos visi mokiniai grįžo mokyklon, o dvyliktokai eidami seniai pramintu takeliu prisiminė savo kelią mokykloje nuo pat pirmos klasės.

Prie mokyklos vyriausiųjų jau laukė nekantrūs ir vėjavaikiški pirmokai, kurie paskutinį kartą juos atvedė mokyklon.Visi gausiais plojimais pasitiko abiturientus. Sveikinimo žodžius tarė gimnazijos direktorius Ričardas Saltonas. Buvo pašventinta naujoji jau Čekiškės Prano Dovydaičio gimnazijos lenta, kurią iškilmingai atidengė Kauno rajono meras V. Makūnas bei abiturientų atstovai – J. Aniulytė bei A. Volskis.  O kad mokyklos bendruomenė būtų dar stipresnė, abiturientai, Kauno rajono savivaldybės Mero Valerijaus Makūno padedami, mokyklos kiemelyje pasodino lietuvių stiprybės simbolį- ąžuoliuką. Nuskambėjęs skambutis dvyliktokus pakvietė į paskutiniąją pamoką, kurios metu jie pasidalino įspūdžiais ir prisiminimais, atsisveikino su auklėtojomis, kurias brangino kaip antrąsias mamas.

Į gimnazijos sporto salę sugužėjo svečiai, mokytojai, mokiniai, abiturientų tėveliai. Sulaukus dvyliktokų, sugiedojus Lietuvos Respublikos bei gimnazijos himnus, prasidėjo šventė. Sveikinimo žodžius gimnazijos bendruomenei ir dvyliktokams tarė Seimo narys Antanas Nesteckis, Kauno rajono savivaldybės Meras Valerijus Makūnas bei gausus būrys svečių. Profesoriaus Prano Dovydaičio giminaičiai, kaip ir kasmet, apdovanojo šauniausią abiturientą. Šiais metais ja buvo išrinkta 12a klasės mokinė Judita Aniulytė. Abiturientai perskaitė testamentą, padėkojo mokytojams. Po gražių sveikinimų, dvyliktokai buvo pakviesti į dangų paleisti balionus, kurie pranešė pasauliui, kad Čekiškės Prano Dovydaičio gimnazija išleidžia į gyvenimą 61-ąją mokyklos ir 1-ąją gimnazijos abiturientų  laidą.

Paskutinio skambučio šventė - tai žingsnis į naują gyvenimą. Linkime gero kelio išeinantiems, sėkmingų egzaminų ir puikios naujo gyvenimo pradžios!

Girdauskaitė, M. Meiliūnaitė 11 klasės mokinės

Joomla templates by a4joomla