Sekite mus:

 

Biblioteka

Biblioteka

Valgykla

Valgykla

Projektinė veikla

Vykdomi projektai

Teisinė informacija

Teisės aktai

Nuorodos

Nuorodos

PrisijungtiIeškoti

Statistika

OS : Linux m
PHP : 5.3.3
MySQL : 5.0.95
Laikas : 04:38
Caching : Išjungta
GZIP : Išjungta
Nariai : 3
Turinys : 1164
Nuorodos : 7
Turinio peržiūrėjimai : 2410791
Designed by:

LIETUVOS ŽYDŲ GENOCIDO ATMINIMO DIENA
Vartotojo vertinimas: / 0
BlogiausiasGeriausias 
Penktadienis, 2020 Rugsėjis 25 16:30
 

Rugsėjo 23 – oji – Lietuvos žydų genocido atminimo diena. Tai didžiausias ir šiurpiausias hitlerininkų nusikaltimas Lietuvoje – masinės žydų žudynės. Čekiškėje yra išlikusi žydų sinagoga, kuri yra įrašyta į Kultūros vertybių registrą. Sinagoga į Kultūros vertybių registrą įrašyta kaip turinti architektūrinę, dailės bei sakralinę vertę. Šiandien 7 ir I g. klasių mokiniai lydimi lietuvių kalbos mokytojų apsilankė prie šio istorinio pastato. Iš mokytojų pasakojimų mokiniai sužinojo, kad litvakai yra Čekiškės istorijos neatskiriama dalis. Įvairiais istorijos laikotarpiais jie sudarė iki 77 procentų miestelio gyventojų. Taip pat aplankėme Juozo Daugirdo amžinojo poilsio vietą Čekiškės kapinėse, kur uždegėme žvakelę. Tai iškili Lietuvos asmenybė, aktyvus visuomenės veikėjas. Jis su žmona Elena įsivaikino svetimą mergaitę, kuri buvo žydaitė. Taip jie išgelbėjo mergaitei gyvybę 

Į istoriją mes turime stengtis žiūrėti XXI amžiaus žmogaus akimis, kuriose turi būti daug supratimo, išminties, tolerancijos.

L. Šukytė, L. Litvinskienė, lietuvių k. ir literatūros mokytojos


Komentarai
Paieška
Rašyti komentarą gali tik registruoti vartotojai!

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
http://www.tinklas.lt/